0628242813 info@svbe.nl

WIJNbrevet

- SDEN 3 -

Algemene informatie wijnbrevet

 

 

Deze professionele wijncursus trekt niet alleen ondernemers en werknemers in de wijnvakhandel en horeca, maar ook voor wijnliefhebbers die zich verder willen verdiepen in wijn. Voor deze cursus is zelfstudie wel belangrijk, want theorie neemt een groot deel in beslag. Uiteraard wordt er tijdens de cursusavonden ook geproefd (minimaal acht wijnen). Na afloop van de cursus kan je gestructureerd wijnen beoordelen en heb je voldoende kennis vergaard voor het examen SDEN 3.
SVBE Wijnprofessionals logo

In 2024 zijn 8 cursusavonden.

Cursusavond 1

Hoofdstuk 1 en 2
Van bodem tot botteling
De druif

Deel 3
Omgaan met wijn
Hoofdstuk 1: wijn proeven

Cursusavond 2 

Hoofdstuk 3
Van druif tot wijn

Cursusavond 3 

Frankrijk
Alsace (Elzas)
Bourgogne
Beaujolais

Cursusavond 4 

Jura & Savoie
Rhône
Provence & Corsica
Languedoc – Roussillon
Sud-Ouest

Cursusavond 5 

Bordeaux
Loire
Champagne

Cursusavond 6 

Hoofdstuk 2 en 3
Italië
Spanje & Portugal

Cursusavond 7 

Hoofdstuk 4 t/m 7
Duitsland
Oostenrijk & Zwitserland
Hongarije, Balkanlanden & Griekenland
Nederland, België, Luxemburg

Cursusavond 8 

Hoofdstuk 8 t/m 12
Verenigde Staten
Zuid Amerika
Zuid-Afrika
Australië & Nieuw-Zeeland
China

Reserve avond

Reserve-datum altijd noteren. Hiervan wordt gebruik gemaakt als de docent onvoorzien een avond geen cursus kan geven.

Hoe verloopt de avond

De leerstof wordt via een presentatie gepresenteerd. Vanaf de tweede cursusavond krijg je een set vragen van de vorige cursusavond. Deze worden met elkaar besproken. Iedere avond worden er 6 tot 9 wijnen geproefd en beoordeeld door middel van het Aromawijzer van de Wijnacademie.
Bij de cursus hoort ook een set van 6 proefglazen (L’Esprit du Vin).

Cursusmateriaal

Het SDEN 3 boek ‘Ik weet veel van wijn’.
Werkdocument witte druivenrassen niveau SDEN 3

Cursusdag- en tijden

Woensdagavond 19:30 uur – circa 22.00 uur
Data 2024/2025: 1 oktober, 16 oktober, 30 oktober, 13 november, 27 november, 11 december, 8 januari, 22 januari en 5 februari (reserve-datum).
(Zie ook onze agenda)

Locatie

Cursusruimte SVBE
Beatrixstraat 44 te Arnhem
(onder voorbehoud)

Cursuskosten

€ 475,00 inclusief 21% BTW
Excl. examenkosten en het cursusboek.

Docent

Chris Alblas,
SDEN register wijndocent en aanbevolen wijndocent van de Wijnacademie.

Examen SDEN3/wijnbrevet: zelf opgeven via www.wijnacademie.nl
De toetswijzer is te vinden op: www.SDEN.nl
De cursus biedt in combinatie met zelfstudie voor de meeste deelnemers voldoende basis om na het landelijke examen het Wijnbrevet te behalen.

♥ WIJNBREVET

 

 

Cursus Wijnbrevet

Om te onderzoeken op welk niveau mijn wijnkennis zich bevond, heb ik de cursus Wijnbrevet bij SVBE Wijnprofessionals gedaan. 8 avonden in de eigen sfeervolle cursusruimte, waar alles wijn ademt, onder deskundige leiding van Chris aan de slag met wijntheorie en natuurlijk wijnproeven. Met een gezelschap medecursisten, bestaande uit mensen uit de wijnhandel, de horeca en enkele hobbyisten beleefde ik een serie boeiende avonden waarin alle wijngebieden en veel wijnbijzonderheden uit de hele wereld aan bod kwamen. Bescheiden over zijn eigen reputatie als internationaal wijnjurylid bood Chris de theorie goed voorbereid en zeer gedetailleerd aan. En het tweede deel van elke avond bestond uiteraard uit het proeven en uitgebreid bespreken van 8 bijpassende wijnen. De cursusavonden waren alle even interessant, maar zeker ook heel gezellig – wijn is per slot een sociaal product – en bereidden mij goed voor op een succesvol examen. De cursus Wijnbrevet smaakte zodanig naar meer dat ik daarna ben doorgegaan naar de Wijnacademie voor de opleiding tot vinoloog, die ik inmiddels bijna heb afgerond.

Remy ten Hoedt

Vinoloog in opleiding, tevens wijnvermaker

De wijnkelder

Onze wijnkelder biedt ruimte aan 12 personen en is geschikt voor proeverijen en cursussen.

overig

SVBE WIJNPROFESSIONALS
Beatrixstraat 44
6824 LR Arnhem

KvK : 09061729
Privacyverklaring